Posezení ve vinném sklepě Vinařství Šabata

pro milovníky kvalitních moravských vín od Přítlucké hory nabízíme možnost posezení v netradičních prostorách Vinařství Šabata. Pro prezentaci našich vín slouží moderně zařízená degustační místnost s kapacitou až 30 osob, přímo propojená s vlatním sklepním hospodářstvím, která je také součástí prodejní galerie dvou regionálních umělců: Miloše Mlhy Uhryna z Rakvic a Laco Garaje z Klentnice.

Ochutnávku vín spojenou s prohlídkou výrobních prostor, kde budete zasvěcení do tajů výroby vína, vede vždy vinař Šabata osobně.

Degustační galerie

Malá degustace

V programu „malé degustace“ se seznámíte s prací moravského vinaře, uvidíte výrobní technologii od příjmu hroznů, přes lisovnu, kvasný sklep, sklep na zrání vín, lahvovnu i skladové prostory našeho vinařství. Během této prohlídky ochutnáte 5 vzorků přívlastkových vín z naší produkce a můžete navštívit degustační místnost s galerií, případně si nakoupit vína, která Vám zachutnají.

Program „malé degustace“ je pro 6 až 30 osob v délce asi 60 minut za cenu 200,-Kč/osobu. Tuto malou degustaci lze uskutečnit Pondělí – Pátek 8.00 – 16.30 hod. mimo tuto dobu vždy po telefonické dohodě.

Velká degustace

V programu „velké degustace“ se seznámíte s prací moravského vinaře, uvidíte výrobní technologii od příjmu hroznů, přes lisovnu, kvasný sklep, sklep na zrání vín, lahvovnu i skladové prostory našeho vinařství. Během této prohlídky ochutnáte několik vzorků přívlastkových vín z naší produkce. Po celou dobu Vám bude k dispozici temperovaná, či klimatizovaná degustační místnost s galerií, kde pro Vás nachystáme občerstvení se škvarkovou pomazánkou na čerstvém chlebě, obloženými mísami s několika druhy uzenin a sýrů, pečivem a minerální vodou. Po prohlídce výrobny následuje komentovaná degustace řady našich přívlastkových vín a po té volná zábava v doprovodu vinaře Šabaty a dalších vín z naší produkce.

Po dohodě s vinařem je možné nakoupit si vína, která Vám zachutnají.

Program „velké degustace“ je pro 12 až 30 osob v délce asi 5 hod. ( zpravidla 18.00 – 23.00 hod.) za cenu 500,-Kč/osobu, termín konání na objednávku po telefonické dohodě.